„Féfo“

„Féfo“

Historie oddílu

O oddílu | Petrk | 7 let
V roce 1990 byla v Kutné Hoře po dvaceti letech obnovena skautská činnost. Na jaře tohoto roku vzniklo několik oddílů, jedním z nich je i 3. oddíl „Féfo“. U zrodu byli dva z nynějších vůdců, Oli (Jéňa) a Shery. Číslo oddílu bylo dáno tím, že Shery byl před dvaceti lety členem právě třetího oddílu vedeného bratrem Štendou. Oliho sedmičku si již zabrali starší kolegové. Hned od založení oddílu je tento veden jako pracovní. Asi je to jeho údělem i proto, že hned první schůzky byly ryze pracovní, bourali jsme starou Lidku, abychom měli trámy a cihly na opravu klubovny. První z nich byla na starém atletickém stadionu, druhá v areálu staré hudební školy. Až napotřetí jsme se usadili, když jsme kompletně zrenovovali bývalou ubytovnu Na Ptáku. Tam sídlíme spolu s pátým oddílem (v současnosti také s prvním a sedmým) dosud.
— Shery
Petrk, Tom, Koj | koukalpetr(a)gmail.com | (c) 2009